Arany férfi találkozó helyén, Marosi és Muszukajev is pontszerző helyen zárt az olimpián

Öt magyar érem, közöttük két arany, egyetlen nap alatt

arany férfi találkozó helyén

Öt magyar érem, közöttük két arany, egyetlen nap alatt Bálint Zsombor Három érmet szereztek a magyar kajakosok a sportág első olyan napján, amelyen döntőket is eveztek. A legjobban a férfi egyes kajak méteres számában teljesítettek a magyarok, akik bőven kihasználva, hogy ezen az olimpián először többen is indulhatnak ugyanabban a versenyszámban egy nemzet képviseletében, a dobogó első két helyét szerezték meg.

Kopasz Bálint megnyerte a saját elődöntőjét, Varga Ádám pedig a második helyről kvalifikált a döntőbe. Itt Kopasz Bálintnak megint nem volt legyőzője, és úgy szerezte meg az olimpiai aranyérmet, hogy mindhárom futamban selejtezők, elődöntő, döntőamelyen rajthoz állt, elsőként haladt át a célvonalon.

A tokiói olimpia első napja – élő

Varga Ádám a döntőben is második lett, itt viszont honfitársa mögött, megelőzve a portugál Fernando Pimentát, aki mögött az elődöntőben végzett. A harmadik magyar kajakos érem a női méter kettes kajakban született Kozák Danuta és Bodonyi Dóra révén, akik a harmadik helyen értek célba.

Arany férfi találkozó helyén egy másik magyar hajó zárt Csipes Tamarával és Medveczky Erikával. Szenzációs ezüstérmet szerzett vitorlázásban, a finndingi hajóosztályban Berecz Zsombor, amely ebben a sportágban az első magyar olimpiai érem. Csak azért nem beszélhetünk a gyors kérdés, hogy megismerjék egymást, meglepetéséről, mert a medál már érlelődik néhány napja, az első futamon elért 2.

A mai, dupla szorzós éremfutamot Berecz a második helyről indította, és meg is nyerte! Ahhoz azonban, hogy megelőzze brit riválisát, Scott Gilest, utóbbinak az ötödik hely alatt kellett volna végeznie, ám Giles beérkezett a negyedik helyen, és megőrizte minimális előnyét Berecz előtt. A nap második aranyérme a férfi kötöttfogású birkózás 77 kg-jában született.

Az érem már tegnap biztos volt a döntőbe jutással, ezt pedig Lőrincz Tamás aranyra váltotta, miután kiélezett csatában a döntőben pontozással legyőzte a kirgiz Akszol Mahmodovot. A sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta, a harmadik erdélyi magyar sportoló ezen az arany férfi találkozó helyén balszerencséjére anyaországi ellenfelet kapott a női birkózóverseny 62 kg-os súlycsoportjának első körében, a jóval tapasztaltabb, egykori világbajnok Sastin Mariann személyében. Az évek azonban meglátszottak Sastin teljesítményén, és a jóval fiatalabb Inczének sikerült legyőznie.

A következő ellenfél azonban, a vb-címvédő kirgiz Ajszulu Tininbekov már túl nagy falatnak bizonyult Incze számára. Miután azonban Tininbekov döntőbe jutott, szerdán Incze Kriszta a vigaszágon folytathatja.

A szovjet ökölcsapás és a magyar vér bevonult a pólótörténelembe Edvi László

A magyar és román sportolók további hétfői eredményei Atlétika. Nem jutott a női gerelyhajítás döntőjébe Szilágyi Réka.

Fiatal csodaúszónk ezüstérmes, vitorlásunk dobogós helyen, férfi pólósaink ismét nyertek

A magyar atléta 57,39 méteres teljesítménye a A férfi méteres gátfutás első előfutamában Szűcs Valdó a 3. A férfisúlylökés selejtezőjében 19,81 méterrel Andrei Toader a Bianca Ghelber a női kalapácsvetés döntőjében harmadik kísérletével 74,18 méteres egyéni csúcsot teljesített, ezzel pedig az előkelő 6.

Békés megye hírei-Híradó 2019.01.28.

Bejutott a férfikötöttfogás 87 kg-os súlycsoportjának döntőjébe Lőrincz Viktor, aki fivére, Lőrincz Tamás után szintén döntőben küzdhet. Lőrincz Viktor előbb a kirgiz Atabek Aziszbekovot győzte le magabiztos pontozással, majd a német színekben versenyző Denis Kudla ellen nyert szoros találkozón.

Az elődöntőben az egyiptomi Mohamed Metvalli ellen nyert, ismét magabiztosan.

A döntőben az ukrán Csan Belenyuk lesz az ellenfele. A 97 kg-ban Szőke Alex megnyerte az első mérkőzését a vigaszágon a grúz Gjorgi Meliával, a bronzmeccsen azonban simán kikapott a lengyel Tadeusz Michaliktól, így 5.

1. A húsz magyar érem egy helyen
  2. Egyedülálló nők meschede
  3. A Príma Press Kft-vel szerződéses kapcsolatban nem álló, harmadik felek által elhelyezett sütik A fent leírtakkal ellentétben a Príma Press Kft.
  4. Vicces becenevet helyszíni találkozón

A 67 kg-ban Korpási Bálint az első körben vereséget szenvedett az örmény Karen Aszlanyantól, és kiesett. A női egyes kajak méteres verseny második elődöntőjében Lucz Dóra, akárcsak az előfutamban, az első helyen végzett, miközben Kárász Anna a nyolcadik lett. A döntőben azonban Lucz begörcsölt, így a 6.

A húsz magyar érem egy helyen

Rossz napja volt Kárász Annának, aki a B döntőben is csak 7. Érmes reményekkel várta a gerenda döntőt Larisa Iordache, aki a selejtezőben a második eredményt érte el, olyan körülmények között, hogy a gyakorlat közben megsérült, és gyakorlatilag fél lábbal fogott talajt leugráskor.

Facebook Twitter Milák Kristóf szenzációs úszással ezüstérmes pillangón, a vitorlázó Berecz Zsombor nyolc futam után is őrzi dobogós helyét, a női kardcsapat 8. A női kézélabdázók életben tartották továbbjutási esélyeiket. A Magyar Olimpiai Csapat szombaton 6 érmet számlál Tokióban. Hamarosan kezdenek a birkózók és a kajak-kenusok is.

Akkor még abban reménykedtek, hogy sikerül annyira helyrehozni az egészségi állapotát, hogy indulhat a döntőben, három nap kényszerszünet után újra is kezdte az edzéseket, azonban a döntő reggelén be kellett látnia, hogy nem tud versenyezni, így visszalépett. A női torna negyeddöntőiben Magyarország ellenfele Hollandia válogatottja volt.

Kínai vb-arany férfi párosban és női egyéniben az asztalitenisz vb-n A legjobb négy között a címvédő, világelső Ting Ninget búcsúztató, 28 éves Liu három bronzérem mellett immár harmadszor játszhatott vb-finálét ebben a számban úgy, hogy eddig egyszer sem tudott nyerni, míg a 25 esztendős Csen — a magyar fővárosban rendezett januári World Tour-verseny győztese — a négy közé is most először került egyéniben.

A mindvégig kiegyensúlyozott találkozón többnyire a magyar csapat volt egygólos előnyben, és egyszer sem engedte át a kezdeményezést arany férfi találkozó helyén hollandoknak, akik mindvégig lépéshátrányban maradtak.